Steve Jobs a málo známe príbehy jeho žiarivej charizmy

Čím boli výnimočne charizmatickí lídri z minulosti takí príťažliví, vplyvní a charizmatickí ?

Steve Jobs, apple, charizma v biznise, príťažlivý steve jobsVieme sa od nich niečo naučiť a pôsobiť pre druhých zaujímavejšie, príťažlivejšie a charizmatickejšie?

Je možné v sebe charizmu a osobnostnú príťažlivosť vedome rozvíjať ?

Podľa mňa na každú z tých otázok existuje jednoznačná odpoveď: ÁNO! 

1. Steve Jobs pomáhal ľuďom, aby v sebe našli to najlepšie.

Jeden z najpamätihodnejších výrokov Steva Jobsa znie:

„Nie som tu aby som bol dobrý na ľudí, ale preto, aby som ich spravil lepšími.“

Osobne som sa párkrát stretol s človekom, ktorý mal tú česť byť v 80.tych rokoch mentorom Steva Jobsa. Volá sa Tony.

Tony mi viackrát počas rozhovorov spomínal ako si Steve vyberal ľudí do firmy hlavne  podľa ich potenciálu dať zo seba len to najlepšie.

A Steve im vždy vytvoril tie najlepšie podmienky na realizáciu ich potenciálu. Charizmatickí lídri  dokážu v druhých doslova vydolovať poklady. A tie poklady potom neslúžia len firme, ale každému koho ten človek stretne.

Charizmatickí jedinci dokážu intuitívne zvyšovať druhým sebavedomie, odhodlanie a vieru vo svoje schopnosti. Neviem ako vy, ale ja sa určite týmto princípom nechám inšpirovať.

Steve Jobs a Apple Computers2. Steve Jobs bol skalopevne presvedčený o svojej vízii

Na jeseň 2006 bol Steve so svojím dlhoročným známym na spoločnej večeri s manželkami. Bolo to iba pár mesiacov pred ukázaním prvého iPhonu na verejnosti.

Bol príjemný večer tak typický pre Silicon Valley.  Steve vytiahol zo svojich obľúbených riflí svoj osobný prototyp iPhone-u a hovorí kamarátovi: ‘Kukaj, chlape, niečo ti ukážem.’

S nadšením mu ukázal všetky funkcie, vymoženosti jeho nového prístroja. Po citoslovciach  typu: ‘woow’ a ‘oooooo’ si kamarát dovolil dať Stevovi aj jemne kritický komentár. Jeho známy sa ho neveriacky spýtal:

„Človeče, Steve, nemyslíš, že ľuďom bude vadiť, že nebudú mať reálnu klávesnicu, myslím ozajstné tlačítka na mobile? Myslíš, že budú ľudia v pohode so stláčaním virtuálnych tlačítiek priamo na displeji mobilu?“

Steve sa kamarátovi pozrel priamo do očí s tým jeho povestným prenikavým pohľadom a pamätihodne precedil cez zuby: „Oni si na to zvyknú!”

Máte aj vy skalopevné presvedčenie o svojej vízii?

Skalopevné presvedčenie o svojej vízii a vyžarovanie charizmy idú ruka v ruke. Iba takéto presvedčenie dotvára silnú charizmu, ktorá produkuje výsledky.

Spoločnosť Apple doteraz predala vyše 300 miliónov iPhonov a značka Apple je vďaka tomu jednou z  TOP najhodnotnejších značiek na svete. Ako sa stal Steve Jobs tak charizmatický sympaťák?  

 

online podnikateľ, medzinárodný rečník, milovník osobného rozvoja a autor transformačných online videokurzov. Pravidelne prinášam populárne články a videá pre každého, kto nachádza vášeň a naplnenie v poctivej práci na sebe. "Nemôžeš naháňať úspech. Úspech vieš k sebe jedine pritiahnuť tým, že sa staneš príťažlivým osobnosťou." Jim Rohn

VIDEO zdarma odhaľuje ako byť silná, presvedčivá značka a bez námahy priťahovať klientov, mentorov a biznis partnerov 

naučte sa pokročilé princípy budovania presvedčivej Digitálnej Charizmy

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.