7 fantastických výhod zraniteľnosti. Prečo byť zraniteľný a autentický

autentický, ozajstný, zraniteľný, sebarozvoj, sebaúcta

Áno, čítate dobre. Tento článok bude o tom, prečo byť v dnešnej dobe autentický a zraniteľný.

Nemyslím tým fyzickú zraniteľnosť, ale tú ľudskú.

Jeden z najväčších zlomov v mojom osobnostnom napredovaní bolo uvedomenie si, že zraniteľnosť a príťažlivosť spolu súvisia. Byť v správny okamih pred správnymi ľuďmi zraniteľný, je prejav mentálnej sily.

Mentálne silní ľudia totiž nezakrývajú svoju pravú podstatu pod masku tajomnosti.

Ak vám je zaťažko prijať seba samého alebo nechápete, že zraniteľnosť môže mať aj svoje výhody, tak určite dočítajte celý tento článok do konca.

Príťažlivosť, ktorú získate, prosím berte len ako nevyhnutný vedľajší jav, nie ako hlavný cieľ. Zraniteľnosť nemožno vypočítavo predstierať.

 

1. Zmierite sa so svojou minulosťou

Nie nadarmo sa hovorí: „Vyrozprávaj sa, uľaví sa ti…“ Vaše rozhodnutie byť pred druhým človekom zraniteľný a autentický a vaša ochota dovoliť mu nazrieť do vášho vnútra vám pomôže plne prijať vašu minulosť/súčasnosť.

Hoci nemusí byť pre mňa ľahké vyrovnať sa s minulosťou (obzvlášť, keď je bolestivá), tak určite urobím lepšie, keď budem moju minulosť konfrontovať a čeliť jej, namiesto jej skrývania a potláčania.

Prispeje to k mojej vyrovnanosti a zvýši to moju mentálnu silu.

Urobil som v minulosti veľa zlých rozhodnutí, vyvolal veľa hádok a urazil mnoho ľudí. A myslím, že aj vy máte za sebou problematické spomienky minulosti. 

Verím však, že nie je umením predstierať pred druhými, že som dokonalý s dokonalou minulosťou. (Občas som to v minulosti robil a nič mi to neprinieslo) Pre vašu vyššiu príťažlivosť vám veľmi odporúčam hľadať v minulosti svoje chyby a omyly, prezentovať ich ako lekcie a deliť sa o ne.

S kým ?

S ľuďmi, ktorých stretnete na vašej životne ceste.

Nikto nemá rád faloš a pretvárku. Každý má rád, keď sa niekto delí o svoje životné lekcie. Buďte zraniteľný, dajte najavo svoje minulé chyby a omyly a  zmierite sa s nimi.

 

Tom Cruise, Penelope Cruz, autenticita, objatie

2. Naučíte sa vážiť si svoje svojské správanie, ktoré vás zvýrazňuje

Vaša zraniteľnosť vás podľa mňa naučí uvedomovať a ceniť si to, čím ste výnimočný.

A  pokojne to môže byť sympatický zlozvyk, excentrické správanie, niečo, čo by neuvedomelý  nazval: „čudné, divné, zvláštne.“

Priznať si pred ľuďmi: „Toto som ja a takéto správanie ma robí iným… výnimočným.“  je často veľmi ukľudňujúce. Skrývanie a potláčanie takýchto vecí vedie iba k oslabujúcim komplexom a slabému sebavedomiu.

A tým verejným priznaním to zároveň aj prijmete. Prijmete seba. Prijať seba je prvý krok k tomu, aby som si mohol vážiť moje svojské správanie, ktoré ma robí výrazným a príťažlivým človekom.

Každý z nás je do určitej miery bláznivý v určitých situáciách. Zraniteľnosť pomôže v tom, aby som si vážil a cenil toto moje bláznovstvo. Posilní to moje sebavedomie a sebaúctu a urobí ma to príťažlivejším človekom.

Buďte zraniteľný a naučí vás to vážiť si vaše svojské správanie, ktoré vás zvýrazňuje.

 

3. Posilníte puto s vaším milostným partnerom

autentický, charizma, sebaprijatie, ozajstný, zraniteľnýPrejavy zraniteľnosti nesmierne napomáhajú k hlbšiemu spojeniu a prepojeniu s vaším životným partnerom.

Vídavam to v mojom okolí každý deň. Čím silnejšie puto medzi sebou pár má, tým otvorenejšie sa medzi sebou obaja rozprávajú.

Čím otvorenejšie/zraniteľnejšie sa medzi sebou partneri rozprávajú, tým silnejšie puto medzi sebou majú.

Krásna ukážka synergie.

Často krát si ľudia okolo seba stavajú steny, bariéry a ochranné brnenia, aby sa cítili bezpečnejšie. Asi to tak robí väčšina ľudí. Aj ja som to robil. Lenže váš životný partner si vás zaslúži vidieť takého, aký naozaj ste.

Už len keby ste z tohoto zoznamu uplatnili iba túto radu, tak posilníte svoju osobnostnú príťažlivosť.

Obzvlášť, keď plánujete so svojím partnerom stráviť zvyšok života. Určite nechcete stráviť zvyšok života skrývaním svojho zraniteľného ja. Čím bližší vzťah s daným človekom/partnerom máte, tým viac si zaslúži „do vás“ vidieť.

A vám na oplátku ponúkne to isté.

Buďte zraniteľný a autentický a posilníte puto s vaším milostným partnerom.

 

4.Ľahšie pochopíte strasti druhých

Byť zraniteľný vám pomôže rozvinúť si empatiu pre druhých.

Je jednoduché sa nahnevať, keď veci nevychádzajú.

Je jednoduché podľahnúť frustrácii, keď to nejde ako chcem ja.

Omnoho ťažšie je však dať druhému úprimne najavo súcit a empatiu, keď jemu veci nevychádzajú.

Toto mi tiež chvíľku trvalo si uvedomiť, no som rád, že to prišlo až po čase. Hlbšie to chápem a viem čo mi to prinieslo. Preto vám to odporúčam ako ďalší silný benefit zraniteľnosti.

Naučil som sa neurážať a nefňukať ako decko, keď veci nejdú. Vždy mám v pamäti, že sú tu ľudia, ktorí majú strasti, aké si ani neviem predstaviť.

Pochopením a vcítením sa do ich situácie budem pre druhých sympatickejší. (samozrejme, iba keď to robím úprimne a bez postranných úmyslov) Budem hlavne vedieť druhým lepšie pomôcť.

A možno moje starosti budem brať v úplne inom merítku.

Buďte zraniteľný a ľahšie pochopíte, vcítite sa do strastí druhých.

pokračovanie článku už zajtra!

Zdieľajte tento článok s ľuďmi, ktorým podľa vás pomôže.

 

Záver: Prečo byť zraniteľný a autentický?

V tomto článku ste sa dozvedei zopár dôležitých 

Využite tieto výhody zraniteľnosti pre silnejšie a nezabudnuteľnejšie životné zážitky.

 

online podnikateľ, medzinárodný rečník, milovník osobného rozvoja a autor transformačných online videokurzov. Pravidelne prinášam populárne články a videá pre každého, kto nachádza vášeň a naplnenie v poctivej práci na sebe. "Nemôžeš naháňať úspech. Úspech vieš k sebe jedine pritiahnuť tým, že sa staneš príťažlivým osobnosťou." Jim Rohn

VIDEO zdarma odhaľuje ako byť silná, presvedčivá značka a bez námahy priťahovať klientov, mentorov a biznis partnerov 

naučte sa pokročilé princípy budovania presvedčivej Digitálnej Charizmy

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.