[Videorecenzia] 7 brilantných myšlienok z prelomovej knihy „Ako ju získať“

Pre veľký záujem a dopyt z vašej strany som sa rozhodol na tomto blogu založiť rubriku videorecenzií tých najhodnotnejších, najzaujímavejších a najprínosnejších kníh, ktoré sa mi dostali do rúk. Pravidelne si tu budete môcť nájsť moje úprimné zhodnotenie, dojmy, AHA momenty a názor na top knihu, ktorú som prečítal a čo mi dala (a v rámci objektivity vždy uvediem aj to, čo odporúčam autorovi zlepšiť). Dnes to bude kniha „Ako ju získať“ od Michala Kopeckého.

Budem s vami zdieľať bez servítky moje postrehy, dojmy, odporúčania a hlavne prelomové myšlienky (AHA momenty) z kníh, ktoré som prečítal a zaujali ma.

Keďže cítim, že ty a ja máme toho veľa spoločného, tak úprimne verím, že tieto recenzie ťa zaujmú.

 

Kniha Ako ju získať od Michala Kopeckého

Dnes to teda bude o horúcej knižnej novinky (koniec mája 2017) od Michala Kopeckého s názvom „Ako ju získať„.

kniha ako ju získať, ako získať ženu, Michal Kopecký autorPredstavujem vám 7 brilantných myšlienok z tejto skvelej knihy, ktoré by som si bez nej takmer určite neuvedomil. (mnohé nie sú v knihe priamo takto uvedené, no „dopli mi“ po jej dočítaní)

Mimochodom – z odporúčania tejto knihy nemám žiadnu odmenu, robím to z presvedčenia a dojmu, ktorý mám z Michala Kopeckého za vyše 5 rokov čo ho poznám 🙂

Recenzia vychádza až teraz, pretože som si chcel knihu aspoň 2 krát prečítať a nechať v sebe dozrieť myšlienky z nej.

Verím, že sa to určite odrazí v kvalite a pomôže vám to urobiť inteligentné a uvážlivé rozhodnutie či do knihy investovať.

 

1.Schopnosť „vedieť to so ženami“ je naučiteľná SCHOPNOSŤ, iba málo chlapov sa s tým „rodí“

klikni sem pre viac informácií

Veľakrát sa stretávam s mylným názorom, že chlap sa nemá učiť žiadne techniky ani princípy ako na ženy a má to skrátka „vedieť“. Proste od narodenia, že?

Ako keby to bol inštinkt alebo pud. Väčšinou to šíria ženy, ktoré očakávajú, že chlap už pri narodení dostáva do vienka princípy príťažlivej komunikácie. Také ženy často nechápu ako kriticky dôležitý je v dnešnej dobe sebarozvoj a to hlavne pre chlapov, keďže v minulosti existovali rôzne skúšky dospelosti (z chlapca muž) a dnes už neexistuje ani povinná vojenská služba, ktorá sčasti suplovala úlohu skúšky dospelosti chlapa.

Realita je taká, že len veľmi malé percento chlapov sa s tým naozaj rodí. Tí takzvaní  „naturáli“, ktorí presne vedia čo povedať, ako a kedy sa ženy dotýkať a presne vedia kedy ženu pobozkať, kam ju z avolať, ako v nej prirodzene vyvolať emócie, príťažlivosť a vášeň…

Takých nie je veľa a presne ako ty aj JA ich neznášam 🙂 🙂

Pretože ja som taký nikdy nebol a keď som mal 20-25 tak som absolútne nevedel ako to spraviť tak, aby sa žena tešila na stretnutie so mnou, aby zo mňa cítila sebavedomie a prirodzenú príťažlivosť.

Netušil som, čo a ako mám robiť, aby žena chcela ísť so mnou do vzťahu či do postele. Hanbil som sa za to a stále som hľadal nejaké skratky.

Skutočnosť bola taká, že žiadne skratky neexistujú. Jediná cesta k dlhodobej autentickej príťažlivosti je poctivá práca na svojich zvykoch a disciplíne.

Preto som bol vždy veľmi vďačný za chlapov, ktorí zdieľali svoje neúspechy a úspechy so ženami.

Preto som (a vždy aj budem) vďačný chlapom ako Michal Kopecký, ktorý urýchľujú moje (a tvoje) učenie sa.

Potrebuješ si uvedomovať a pripustiť, že schopnosť príťažlivo komunikovať so ženami je schopnosť ako každá iná a je zodpovednosť teba ako ambiciózneho chlapa, aby si ju celý život rozvíjať. (áno aj keď budeš zadaný…a áno, aj keď budeš ženatý – pretože stále budeš potrebovať si svoju príťažlivosť udržiavať v očiach tvojej vyvolenej)

Klikni SEM a pozri si osobné privítanie od autora knihy Ako ju získať.

2. Žena zisťuje úroveň chémie (testuje) u nového chlapa hneď od začiatku

klikni sem pre viac informácií

Vždy keď nezadaná hetero žena spozná nového chlapa, tak podvedome zisťuje aká je úroveň sympatií a chémie medzi nimi a podľa toho sa k nemu správa.

Žena je biologicky od prírody nastavená k tomu, aby testovala chlapa, pretože len tak sa presvedčí či je chlap skutočne sebavedomý alebo len hrá formu a to sebavedomie predstiera.

Na strane 146 autor pekne popisuje to, čo sa mi stalo už veľakrát. Ženy v mojom živote ma často testovali. Konkrétne testovali moju mužskú polaritu, čiže to aký som chlap – čo mám za sebou, akých ľudí poznám, aký pevný mám charakter atď.

Veľakrát som zlyhal BEZ toho, že by som si uvedomoval, že som objektom testovania.

Preto ty si potrebuješ uvedomovať a vnímať ženské testy. Potrebuješ vnímať ženské testy ako niečo pozitívne, pretože žena testuje len chlapa, ktorého potenciálne považuje za milenca.

Načo by žena testovala úroveň vzájomnej chémie u bútľavej vŕby, kamoša, parťáka, plyšového macíka (možno si to aj ty pre ňu, len si neuvedomuješ jej signály NEzáujmu)

Preto buď pripravený, že budeš podrobený mnohým testom od ženy a čím vyspelejšia, hodnotnejšia a krajšia žena, tak tým rýchlejšie prídu testy a tým viac ťa bude sledovať ako sa zachováš.

 

3.Vedieť rozpoznávať skutočné ženské signály záujmu je pre teba dôležitejšie ako tvoj výzor

Toto je myšlienka, ktorá nie je priamo uvedená v knihe, ale uvedomil som si ju na základe jednej kapitoly.

Patrí sa dať do článku aj niečo kontroverzné, že? Ale vážne…tento bod myslím úplne vážne. Je to proti-intuitívne (čiže ťa to nenapadne na prvé zamyslenie a ide to proti zaužívaným vzorcom stádového myslenia), no je to overené v praxi – minimálne tej mojej

klikni pre viac informácií

Poznám chlapov (mojich klientov v rámci osobného koučingu), ktorí vyzerajú výborne na prvý pohľad (kamarátky spomínali – ja mužskú krásu neviem moc hodnotiť 🙂 ale nedokážu vnímať to, keď

Na strane 170 nájdeš v knihe. prehľadne a „po kope“ niektoré z najčastejších prejavov záujmu ženy. (už len kvôli tejto strane sa ti okamžite oplatí po tejto knihe siahnuť) a keď vieš tie signály správne prečítať, tak máš vyhraté.

Keď nevieš čítať signály záujmu ženy, tak si o tebe pomyslí, že si buď teplý alebo panic alebo chceš s ňou byť kamoš na kávičky a vyplakávanie sa.

Na výzore vieš pracovať okamžite, ale vnímať a čítať signály záujmu ženy (alebo NEzáujmu lol :d) je pre teba dlhodobejšia práca a je za ňou nejaký čas, skúsenosti a vnímanie reality.

Preto odstráň z hlavy to škodlivé presvedčenie o tom, že ženám ide v prvom rade o vzhľad (to ide nám chlapom, ženy sú viac priťahované k tvojej vôni a hlasu, no o tom niekedy inokedy) a skôr sa zameraj na to, aby si rýchlo správne a jasne vedel čítať jej signály toho, že ťa chce (alebo nechce 🙂

 

4.Keď nemáš jasné signály, že k tebe cíti príťažlivosť, tak jej ju ty tú svoju nedávaj najavo

Toto je tak kľúčové a už pred prečítaním knihy som si to uvedomoval

Ako sa asi cítiš, keď žena ktorá nie je tvoj typ (napr. takáto luxusná krásavica) ti stále píše, chce s tebou byť, ponúka sa ti a chce ťa do postele a vzťahu…?

Je ti to príjemný? Alebo ťa vždy strasie, pri predstave, že ťa chce PRESNE tá, ktorú si ty zafriendzonoval na doživotie?

No asi to druhé, nemám pravdu?

Tak presne také pocity zažíva aj tá sexi kočka (po ktorej všetci slintajú), ktorej ty stále píšeš a STÁLE jej dávaš najavo ako veľmi je krásna, sexi, cicuška, smajlíky a kedy sa už konečne vidíte a aký mala dníček a xixixi a že je krásna a kvetinkový smalík musí byť…a mačiatka…a zase smajlík…

Keď žena CHCE (zvýraznil som to slovo dostatočne? či mal som to dať blikavo?), tak ti to najavo.

Keď chce, tak investuje. Čas, pozornosť, energiu, emócie… dokonca aj €€€.

Keď chce, tak sa ozve, napíše, pošle smajlíka. Bude investovať.

Žena bude vnímať dokonca tvoju hodnotu podľa toho či si toto uvedomuješ – keď budeš tlačiť na pílu, tak klesne tvoja hodnota. Zároveň, keď ona bude chcieť, bude investovať, bude ti dávať najavo signály záujmu, no ty si to nevšimneš alebo ich neprečítaš (neuvedomíš si ich), tak tiež klesne tvoja hodnota hoci spočiatku k tebe cítila príťažlivosť a chcela ťa.

Ďalšia myšlienka, ktorá mi dopla vďaka dočítaniu knihy od Miša Kopeckého:

 

5.Neinvestuj do ženy v okamihu, keď ona odmieta investovať

kniha ako ju získať, recenzia knihy, Michal Kopecký, žena odmieta mužaA už ťa vidím, že ťa ako prvé napadne: PENIAZE.

Prrr…prrr…prrr. Pomaly. Peniaze som nemyslel na prvom mieste.

Investovať môžeš nie iba peniaze a hlavne v oblasti vzťahov vnímaj slovo investícia v širších súvislostiach a hlbších dôsledkoch.

Investovať môžeš čas, pozornosť, energiu, emócie, okamihy, reputáciu a iné tvoje komodity.

Keď vidíš, že ti žena nepíše a nevyvíja iniciatívu (čiže keď NEINVESTUJE), tak urob to isté (forma trestu, no opatrne s egom)

Keď vidíš, že žena ti píše, pýta sa ťa ako sa máš, voláva ti atď – (čiže keď INVESTUJE), tak tiež urob to isté (odmeň ju)

Keď nechce, tak nerieš.

Netlač na pílu, lebo sa pretlačíš rýchlosťou svetla do kategórie kamoš a keď budeš aj tam tlačiť a siliť veci, tak si v jej očiach zúfalec alebo upgrade version – zúfalý chudák.

 

6.Rešpektuj logickú a prirodzenú postupnosť budovania vzťahu (nielen) so ženou

Žasnem niekedy nad tým ako niektorí chlapi absolútne nechápu prirodzenú následnosť budovania vzťahu (kamarátskeho alebo partnerského)

Ja to volám tzv. schodíky.

Je prirodzené najprv ženu osloviť, prehodiť pár slov, rozosmiať a na záver fajn konverzácie si vypýtať facebook alebo ešte lepšie číslo. Prejdeš o schodík vyššie.

Je neprirodzené prehodiť si so ženou pár správ a hneď ju volať na večeru. Ako keby si preskočil pár schodíkov. (nedávno sa mi stalo, že mi žena po 2 týždňoch písania poslala screenshot toho ako si ma dala do vzťahu na FB – reku zo srandy 🙂

klikni sem pre viac informácií

Ženy veľmi vnímajú či dokážeš stúpať po schodíkoch a či chápeš prirodzené rozvíjanie a eskaláciu vzťahu.

A s tým súvisí aj tvoja schopnosť tzv. „sexuálnej eskalácie“ čiže ako sa vieš dostať od zoznámenia cez prvé dotyky až k bozkávaniu alebo k sexu. Ženu vie veľmi rýchlo odradiť, keď z teba vycítiť, že si bojazlivý čo sa týka dotýkania.

V knihe „Ako ju získať“ nájdeš tieto veci viac a lepšie popísané, určite to stojí za ten čas naučiť sa to. Ja som roky strávil s tým, že som mal silný vnútorný blok sa ženy dotýkať, aj keď som videl, že je na to prirpavená a chce to.

Samozrejme, iba knihy mi tento blok nezlomili. Zlomili mi ho skúsenosti, ku ktorým som sa dostal (hlavne) vďaka knihám, seminárom a môjmu odhodlaniu.

Verím, že takýto prístup bude fungovať aj tebe.

 

7.Môžeš mať akúkoľvek ženu, akú chceš

No a už vidím zástup tých „realistov“ a „naspäťnazemdávačov“, ktorí začnú po mne kričať, že: „To je bullshit, Silvio, to sa nedá! Nemôžem mať tú krásnu modelku, z ktorej všetci slintajú, veď ona je úplne iná liga.“

To je pravda, ale zabudol si dodať jedno magické slovíčko – ZATIAĽ.

V knihe „Ako ju získať“ sa sám takmer na každej strane presvedčíš, že svoju hodnotu môžeš zvyšovať celý život, každý deň a svojím tempom. Nie je to prevratný revolučný koncept, no stojí za pravidelné pripomínanie a opakovanie, pretože ruku na srdce…

Koľkokrát si už v živote (alebo za posledné dni) pochyboval o svojej hodnote a vnímal si niektoré ženy ako nedosiahnuteľné.

Lenže aj tá najhodnotnejšia, najkvalitnejšia a najatraktívnejšia žena môže ísť s tebou do vzťahu (a do postele)

Keď jej dáš, čo chceš.

Keď v tebe uvidí pravého chlapa s výnimočnými vlastnosťami.

Keď si vytvoríš takú finančnú pohodu a stabilitu, že tebou nič nerozhádže.

Keď už na prvý pohľad na tebe žena uvidí, že si chlap.

Keď budeš pravidelne hodnotou pre iných a vypestuješ si zaujímavý okruh známych, ktorí niečo dokázali.

A milión iných „keď“. V knihe to celé máš.

Ale samozrejme nemusíš to urobiť.

Potom ale nevyhnutne a nekompromisne zníž svoje nároky na ženu.

Klikni SEM a pozri si osobné privítanie od autora knihy Ako ju získať.

 

Dve odporúčania pre autora

Keďže tu nikdy nenájdeš len slepé chválospevy bez konštruktívnej kritiky a keďže ŽIADNA kniha na svete nie je dokonalá, tak tu vždy odo mňa dostaneš aj odporúčania pre autora danej knihy, aby jeho tvorba bola stále lepšia.

Sú to samozrejme moje subjektívne dojmy a pocity a odporúčania, ktorými sa pochopiteľne autor vôbec nemusí riadiť.

1.V knihe mi chýba troška viac analýz a skúseností s rôznymi povahovými profilmi žien. Veľmi dôležitá oblasť sú povahové profily (na Slovensku bohužiaľ dosť zanedbaná a opomínaná oblasť) čiže ako komunikovať s inými povahami žien (sangvinička, cholerička, melancholička, flegmatička). Autor má so ženami reálne skúsenosti (veľakrát som ho zažil ako sebavedomo sa k ženám správa, napr. na jeho seminároch) a je to vidno. O štipku viac rôznorodých skúseností (aj mimo stretávania sa cez sociálne siete, pokec atď.) by knihe dodalo ešte väčšiu rozmanitosť skúseností a tým aj hodnotu pre čitateľa.

2.V knihe by som ocenil aj priestor pre iný pohľad, napr. formou krátkeho rozhovoru s chlapom, ktorý má úspech u žien ale nie je v ženatý. Chlap, ktorý by sa v rámci rozhovoru podelili o svoj pohľad. Autor Michal Kopecký je už vyše 5 rokov so svojou ženou v manželskom vzťahu a tvoria náramne sympatický pár, no v rámci obohatenia pohľadu aj o iné skúsenosti a iný štýl života by to bolo zaujímavé (v rámci interview)

Tieto 2 drobné pehy na kráse (z môjho pohľadu) sú však bohato vyvážené bonusmi, ktoré autor ku knihe ponúka a vieš ich získať tu. (na rovinu – koľko slovenských autorov ponúka ku knihe za pár eur aj nejaké konkrétne bonusy s reálnou hodnotu?)

V kontraste so stovkami recenzií, odporúčaní k autorovej tvorbe (o tom počte a dôveryhodnosti recenzií sa sám môžeš presvedčiť tu) sú tieto 2 odporúčania zanedbateľné a ako poznám Michala, tak budú pre neho inšpiráciou pre ďalšiu tvorbu)

Podstatné je, že autor priniesol na knižný trh knihu, ktorá je reálne zameraná na výsledky pre čitateľa.

Pre teba.

Preto, ak ťa zaujalo týchto 7 myšlienok, ktoré zaujali mňa a chceš si z knihy Ako ju získať vziať aj ty svoje obohacujúce myšlienky, tak poď sem: http://akojuziskat.sk a presvedč sa, že to stojí za to.

Máš moje slovo, že stojí.

P.S. Urob to ako ja a investuj do tejto kolekcie OBOCH kníh od autora – tu máš maximálnu hodnotu doslova za pár eur.

 

 

online podnikateľ, medzinárodný rečník, milovník osobného rozvoja a autor transformačných online videokurzov. Pravidelne prinášam populárne články a videá pre každého, kto nachádza vášeň a naplnenie v poctivej práci na sebe. "Nemôžeš naháňať úspech. Úspech vieš k sebe jedine pritiahnuť tým, že sa staneš príťažlivým osobnosťou." Jim Rohn

VIDEO zdarma odhaľuje ako byť silná, presvedčivá značka a bez námahy priťahovať klientov, mentorov a biznis partnerov 

naučte sa pokročilé princípy budovania presvedčivej Digitálnej Charizmy

Komentáre
  1. Slavo píše:

    Pekny clanok

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.