Inšpiratívni chlapi a ich NESKUTOČNÉ životné príbehy

Stalo sa vám niekedy, že ste zatúžili rozprávať parádne príbehy sebavedomo, presvedčivo a dôveryhodne? Túžili ste niekedy takto zaujať, presvedčiť či dostať ľudí na svoju stranu ? Keď áno, tak inšpiratívni chlapi v tomto článku vám pomôžu zaujať vďaka ich životným príbehom.

Ako byť pre ženu príťažlivejší (500 x 333)

Moje články o rozprávaní príbehov sa tešia veľkej obľube a doteraz si ich prečítalo vyše 10 000 záujemcov. Preto sa vám oplatí dočítať tento článok až do konca.

Sami podľa mňa dobre viete, že ako charizmatický rozprávač príbehov máte obrovskú výhodu oproti ostatným. 

Tu vám dávam na striebornom podnose tieto menej známe (no o to silnejšie) príbehy inšpiratívnych chlapov – borcov, ktorí sa nevzdali, makali resp. v správny okamih urobili správne rozhodnutie.

Využite ich pre vašu vyššiu sebamotiváciu, na okúzlenie svojho okolia a na zvýšenie vašich sympatií či dôveryhodnosti (ľudia, ktorí majú prehľad pôsobia dôveryhodnejšie)

1. Stanislav Petrov

Stanislav Petrov, inšpiratívne príbehy, inšpirácia, inšpiratívni chlapiPozná ho veľmi málo ľudí. Ale stovky miliónov ľudí je nažive práve vďaka nemu!

Písal sa september 1983.

Vo svete stále zúrila nebezpečná studená vojna medzi Sovietmi a Američanmi.

Oba tábory sa obávali toho najhoršieho. Keby sa studená vojna skončila nukleárnou katastrofou, ktorá by zdevastovala planétu.

Aj keď sa počas nej objavilo niekoľko hraničných situácií (napr. kubánska kríza 1962), ktoré mohli viesť k potenciálne fatálnej dohre, našťastie, pre nás sa rastúce napätie vždy dokázalo umierniť.

Iba málo ľudí na svete detailne vie, aký hrdina sa skrýva za obyčajným menom Stanislav Petrov.

Už na prvé počutie východne znejúce meno patrí (dnes už 77-ročnému) mužovi, ktorý pred 33 rokmi zachránil túto planétu.

 

Osudný deň

26. september v roku 1983.

Dátum, ktorý takmer vstúpil do histórie čiernymi písmenami ako deň kedy sa ľudstvo samo zničilo. Koniec studenej vojny bol vtedy v nedohľadne a hrozba jadrového útoku z jednej či druhej strany visela vo vzduchu.

Stanislav Petrov bol v tom čase zamestnaný ako pracovník v riadiacom centre Oko.

Oko bol sovietsky systém schopný varovať príslušného pracovníka pomocou výstražnej správy, že na krajinu smerujú nepriateľské bojové rakety.

inšpiratívni chlapi, stanislav petrov

„Keby som tak mohol teraz isto prehlásiť, že v dnešnej dobe nie je žiadna šanca náhodného vypustenia nukleárnych rakiet.“ Stanislav Petrov

 

Ráno 26. septembra v roku 1983 absolútne nikto netušil, že to bude deň nenápadného hrdinstva globálnych rozmerov.

Stanislava okolo poludnia vytrhlo z bežného dňa prenikavé kvílenie sirény. Systém na červenej obrazovke hlásil slová: „Vypustená nukleárna raketa“

Stanislav Petrov tomu spočiatku nepripisoval žiaden význam, no keď sa o niekoľko desiatok sekúnd sirény rozozvučali znovu a o pár sekúnd znovu a znovu, Petrov si mohol byť absolútne istý, že ide o nukleárny útok od USA.

Americké rakety sa teda podľa počítača vznášali niekde vo vzduchu a jediné, čo mal v tej chvíli Petrov urobiť, bolo zdvihnúť telefón a reportovať nepríjemnú novinu svojim nadriadeným.

Príbeh Stanislava Petrova zaujal aj tvorcov filmu filmu: „Muž, ktorý zachránil náš svet“. Tu si vychutnajte túto podmanivú ukážku z tohto filmu.

Prehraním videa súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov YouTube.

Zistiť viacPovoliť video

Stačil jediný osudný telefonát

Stanislav PetrovJeho jediný telefonát bol synonymom okamžitého rozkazu na vypálenie odvetných rakiet a takmer určite by išlo aj o jadrové hlavice.

Petrov opisoval, že pravidlá vtedy zneli jasne: „Na obrazovke sa objaví hlásenie a ty okamžite dvíhaš telefón, ostatné už leží na pleciach nadriadených.“

Ale na šťastie celej planéty si nebol istý a rozhodol sa nereportovať tento údajný útok svojím nadriadeným.

Obrazovka hlásila „raketový útok“ a na jedinom mužovi sediacom v kancelárii riadiaceho strediska v tej chvíli záležala budúcnosť nielen jeho krajiny, ale aj celého sveta.

Toľko vypustených rakiet mohlo v tej dobe znamenať iba jediné.

Keby vtedy Stanislav Petrov spravil jediný unáhlený krok, tak tento článok by si si nečítal a pravdepodobne by si ani nebol na svete.

Svet by zrejme prestal existovať, pretože USA a ZSSR by po sebe začali šialene páliť jadrové zbrane.

Preto si vážte hodnotu každého aj zdanlivo bezvýznamného rozhodnutia, ktoré urobíte a HLAVNE aj toho, ktoré neurobíš. Nie sme zodpovední len za činy, ktoré urobíme ale aj za činy ktoré neurobíme.

Šírte ďalej toto posolstvo Stanislava Petrova, ktorý v správny okamih urobil správne rozhodnutie.

Môj odkaz pre vás: KONAJTE

Udržte si pevné nervy v kľúčový okamih, nepozerajte naľavo napravo a konaj. Oslovte tú krásnu ženu, podajte si žiadosť o novú prácu, na prijatie na VŠ, napíšte tú knihu, pretože ďalšia šanca nemusí prísť.

Založte si firmu a vytvárajte hodnotu pre vaše okolie a tento svet, pretože čas plynie tak rýchlo. A nikdy sa nenechajte vyprovokovať zdanlivo nebezpečnými situáciami, ktorých cieľom je iba provokovať.

KLIKNITE SEM  a stiahnite si 3 TOP techniky ako byť chlap s vysokým statusom a hodnotou. Bez manipulácie a s fantastickým pocitom zo seba. (je to ZDARMA)

2. Aron Ralston

aron ralstonĎalší úžasne inšpiratívny (a mierne hororový) príbeh je príbeh Arona Ralstona. Je to ukážka toho, ako niektorí inšpiratívni chlapi (ľudia) dokážu prekonať zdanlivo neprekonateľné prekážky.

Bol príjemný slnečný deň roku 2003. Aron Ralston, vášnivý horolezec, sa rozhodol, že sa vydá na ďalšiu z jeho nezabudnuteľných túr do kaňonu v štáte Utah.

Nikomu z rodiny o tom nepovedal a vzal si so sebou len málo jedla a pitia.

Očakával, že to bude jeden z ďalších vzrušujúcich a bezproblémových túr, ktorých absolvoval už desiatky.

Lenže všetko sa zmenilo na hororovú drámu boja o života.

Osudný pád na dno

Pri zlaňovaní kaňona sa uvoľnila veľká skala a Aron spadol na dno kaňona a jeho ruka bola privalená veľkou skalou.

Po prebudení sa z bezvedomia pocítil ostrú silnú bolesť v pravej ruke a zároveň radosť z toho, že je nažive.

Pokúšal sa „vysekať“ si ruku tým, že vreckovým nožíkom sekal do skaly.

No bezvýsledne.

Aron Ralston, inšpiratívni chlapi, 127 hodín

Aron s manželkou na premiére filmu 127 hodín

Zistil, že má so sebou asi pol litra vody a zopár keksov. Nemohol uveriť, že nikomu nedal vopred vedieť, kde má namierené.

Kričal, metal sa, snažil sa vyslobodiť… no nešlo to. Zobudil sa na druhý deň, dehydrovaný, utrápený, vysilený a totálne na dne.

Prežil aj tretí a štvrtý deň s plačom, na pokraji síl a vyril do skaly dátum svojho narodenia a dátum jeho túry ako dátum jeho smrti.

Na piaty deň mal halucinácie, kedy k nemu prehovárali členovia jeho rodiny a nakoniec sa rozhodol, že BUDE ŽIŤ.

Rozhodol sa žiť bez ruky, ako zomrieť s rukou.

Odrezal si pravú ruku, vyšplhal sa nahor a po 5 kilometroch upadol do bezvedomia. Našli ho turisti, ktorí zavolali záchrannú službu.

Teraz je Aron Ralston otcom 3 ročného krásneho chlapčeka, milujúci manžel, úspešný motivačný rečník, podnikateľ a šťastný muž.

Tu si vychutnajte upútavku na sfilmovaných kľúčových 127 hodín Arona Ralstona – autentické zábery z dna kaňonu Arona Ralstona.

Prehraním videa súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov YouTube.

Zistiť viacPovoliť video

Posolstvo príbehu Arona Ralston pre váš život (moja formulácia):

Aj keď vás osud dovedie na kraj priepasti, do ktorej spadnete a budete odkázaný na seba. Ak podstúpite obrovskú bolesť a budete musieť prísť o niečo extrémne vzácne. 

Ak sa budete cítiť ponížený, porazený a zničený…

Tak aj tak bude vo vás STÁLE sila, potenciál a energia vyšplhať sa zo dna nahor a začať úplne NOVÝ život plný nádeje, radosti a úspechu.

KLIKNITE SEM  a stiahnite si 3 TOP techniky ako byť chlap s vysokým statusom a hodnotou. Bez manipulácie a s fantastickým pocitom zo seba. (je to ZDARMA)

3. Jamie Vardy

Jamie VardyInšpiratívni chlapi majú inšpiratívne príbehy. A presne taký je príbeh Jamie Vardyho je mimoriadne inšpiratívny. Nielen pre každého začínajúceho športovca ale pre každého chlapa, ktorý v niečom začína a chce sa určite dostať medzi elitu.

Jamie Vardy je žijúci dôkaz, že sny sa môžu stať skutočnou realitou.

Začínal v 5. lige, mal finančné problémy a absolútne nikto neveril, že sa môže vypracovať do vyšších líg.

Tvrdo na sebe makal, pestoval si obrovskú sebadisciplínu, trénoval ďalej, keď ostatní oddychovali a postupne tak výrazne zvyšoval svoju hodnotu.

Tu krásne vidíte paralelu s vaším životom – pracujete na sebe, zvyšujete svoju hodnotu tým, že sa učíte nové zručnosti, schopnosti a rozvíjate svoje schopnosti intenzívnejšie ako ostatní.

Jamie Vardy sa stal sa dvakrát po sebe hráčom mesiaca, čo je v tak šialenej konkurencii aká panuje v premier league niečo nepredstaviteľne ťažké (až nemožné).

21. novembra 2015 Jamie Vardy dokázal skórovať v 11-tich zápasoch premier league po sebe, čím vytvoril (ťažko prekonateľný) rekord v tejto prestížnej súťaži..

Títo inšpiratívni chlapi majú pre vás jasný odkaz:

Vždy môžete hrať tú najvyššiu ligu – keď denne budete na sebe makať, vydržíte krízy, prekonáte odmietnutia a naplno uveríte, že máte na najvyššiu ligu úspechu a života.

Jamie Vardy si veril, trénoval tvrdšie a drsnejšie a vypracoval sa na najlepšieho hráča prestížnej premier league.

Preto ver aj vy verte, že sa zaslúžite byť v tej najvyššej lige.

online podnikateľ, medzinárodný rečník, milovník osobného rozvoja a autor transformačných online videokurzov. Pravidelne prinášam populárne články a videá pre každého, kto nachádza vášeň a naplnenie v poctivej práci na sebe. "Nemôžeš naháňať úspech. Úspech vieš k sebe jedine pritiahnuť tým, že sa staneš príťažlivým osobnosťou." Jim Rohn

VIDEO zdarma odhaľuje ako byť silná, presvedčivá značka a bez námahy priťahovať klientov, mentorov a biznis partnerov 

naučte sa pokročilé princípy budovania presvedčivej Digitálnej Charizmy

Komentáre
  1. Martin píše:

    absolútne skvelý článok, Silvio. ďakujem ti zaň! len tak ďalej. otázka – kedy otváraš tvoj prémiový kurz ? mám zaújem

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.