Arnold Schwarzenegger a jeho 7 princípov úspechu

Radi čerpáte inšpiráciu od mimoriadne úspešných ľudí ? Inšpirujú vás charizmatickí lídri ako napr. Richard Brandon, Arnold Schwarzenegger  alebo Bill Clinton?

Arnold Schwarzenegger, ako dosiahnuť úspech, princípy úspechu

Arnold Schwarzenegger a jeho princípy úspechu

Hltáte skutočné príbehy výnimočných osobností ?

Potom je tento článok špeciálne pre vás.

Arnold Schwarzenegger má za sebou mimoriadne impozantnú kariéru. Priekopník kulturistiky, úspešný herec a guvernér Kalifornie dosiahol na viacerých poliach obrovské víťazstvá.

Vďačí tomu aj svojej prirodzenej Charizme, ktorú si počas života sám rozvinul.

V tomto článku sa dozviete niekoľko dôvodov a príčin ako sa človeku z chudobných podmienok podarilo za tak krátky čas dosiahnuť tak veľké veci. 

Poďte si teraz vychutnať tie najlepšie myšlienky, ktoré môžu zvýšiť vašu charizmu. (o živote tohto výnimočného muža si môžete tiež prečítať na portáli wikipedia.org)

Tieto vnútorné postoje a presvedčenia pomohli Arnoldovi v živote uspieť:

1. Moje sebavedomie čerpalo silu z mojej vízie

V každej kvalitnej literatúre osobnostného rozvoja nájdete radu: „Majte svoju životnú vízu.“

Keď sa dívam na výraz Schwarzenegra na jeho kulturistických súťažiach (Juniorské Majstrovstvá Európy) spred 40-50 rokov, tak vidím obrovské sebavedomie.

Možno až aroganciu.

Ten človek si neskutočne veril a tomu podriadil svoje snaženie a aktivity.

Arnold Schwarzenegger, Arnold Schwarzenegger úspechArnold dobre vedel, že na Majstrovstvá Juniorov extrémne tvrdo a poctivo trénoval, kvalitne jedol a mal to správne nastavenie mysle.

Na jeho úplne prvú kulturistickú súťaž v 1965 sa dostal tak, že ušiel z vojenskej akadémie bez pasu s rizikom prísnych sankcií. Nasadol na najlacnejší vlak a s poriadnou dávkou odvahy, odhodlania a sebadôvery napredoval v ústrety svojhu sna.

Nikto ho tam nepoznal, nemal dokonca ani plavky na prezentovanie a musel si ich požičať.

Keď išli vyhlásiť výsledky, tak neveril vlastným ušiam, pretože bol to práve on, kto vyhral titul juniorského šampióna 1965.

On – človek bez mena a bez skúseností.

Vo rozhovoroch často uvádza:

„Mal som v sebe silnú vôľu a presvedčenie, že je jedno čo sa stane a je jedno akú cenu budem musieť zaplatiť, hoci by som sa na tie majstrovstvá mal doplaziť… ja na tej súťaži proste budem. Prečo ? 

Pretože to je súčasťou mojej vízie!“

Vedel, že to je jeho šanca, ktorá sa už nemusí zopakovať. Šanca priblížiť sa k svojej vízii, v ktorú veril.

To bol začiatok jeho epochálnej medzinárodnej kariéry. Pritiahol k sebe obrovské množstvo pozornosti a v armáde mu vytvorili omnoho lepšie podmienky na ďalšie úspechy. Keby vtedy na tej súťaži nebol, tak by na 99 % ostal nepovšimnutý, pretože ďalší rok by už musel súťažiť so seniormi.

Víťazstvo na tejto súťaži otvorilo Arnoldovi dvere na vyššiu úroveň. Zrazu mal vo svojej vojenskej akadémii podporu, kvalitnejšiu životosprávu s dostatkom bielkovín a nové náradie na tréning.

A to všetko len preto, že zariskoval a nechal sa viesť neotrasiteľnou vierou vo svoju víziu.

2. „Cenil som si, keď vedel niekto prejaviť ľudskosť a zraniteľnosť.“

arnold schwarzenegger

Toto je zaujímavá a málo známa vlastnosť Arnolda Schwarzeneggra. Vo viacerých rozhovoroch  uvádza, že si vždy cenil, keď niekto vedel prejaviť ľudskosť a autenticitu.

Okamih, keď vie niekto ukázať ľudskosť a prirodzenosť je okamih, ktorý vytvára spojenie a zbavuje druhých chuti útočiť.

Samozrejme, nie každý zdieľal podobnú mentalitu, pretože v oblasti showbiznisu, kulturistiky a politiky sa to len tak hemžilo pretvárkou, maskami a predstieraním.

Zraniteľnosť patrí k prejavom ľudskosti a dávate tým najavo svoje človečenstvo.

To je presne to, čo vytvára puto a spája ľudí najrýchlejšie.

Inšpirujte sa týmto postojom a posilnite svoju prirodzenú príťažlivosť.

 

3. „Našiel som ľudí, ktorí vo mňa verili.“

Arnold Schwarzenegger, Arnold Schwarzenegger úspechDobre známym (a pomaly už aj otrepaným) princípom úspechu je nájsť si špičkových mentorov a zaslúžiť si ich čas.

Joe Weider bol mentorom Schwarzeneggra v začiatkoch jeho kulturistickej kariéry a vďaka nemu sa Arnold tak rýchlo a krásne vyšvihol.

Takisto režiséri hollywoodskych trhákov, Bob Rafelson (Staying Hungry) a James Cameron (Terminátor) videli niečo v začínajúcom rakúskom hercovi stáli pri Arnoldovi v jeho začiatkoch a podporovali ho napriek odmietaniu a výsmechu zo strany mnohých iných neprajníkov zo showbiznisu.

Podľa nich mal Arnoldov vzhľad a jeho osobnosť potenciál na prácu pred kamerou. Schwarzenegger dostal pri natáčaní terminátor-a  povzbudivý aj kompliment (priamo od TOP režiséra Jamesa Camerona) na jeho legendárnu hlášku so silným rakúskym prízvukom ’Ja sa vrátim’

Možno by dnes bez Camerona ani neexistovala.

Tam vonku existujú ľudia, ktorí vám chcú pomôcť na vašej ceste. Mentori, kouči, učitelia života.

Hľadajte, dokým takých ľudí nenájdete. 

Je vašou zodpovednosťou nájsť ľudí, ktorí vo vás budú veriť.

Najrýchlejšie tých ľudí nájdete poctivou prácou na sebe. Na svojej charizme a na svojom charaktere. Tak si vás tí ľudia dokonca nájdu sami.

Naučil som sa, že keď chcem do svojho života pritiahnuť TOP kontakty, tak ja sa musím stať TOP kontaktom.

Ja musím byť extratrieda.

Čo viete urobiť najbližší mesiac, aby ste do svojho života pritiahli špičkových mentorov a sprievodcov na vašej životnej ceste.

4. „Mal som pokoru a odvahu zároveň.“

Arnold Shcwarzenegger, arnold schwarzeneger, schwarzeneger terminator

 Posledným bodom v tomto 1.dieli dvojdielnej série článku o charizmatickom Arnoldovi Schwarzeneggrovi je veĽmi zaujímavá rovnováha medzi Pokorou a Odvahou zároveň.

Pri čítaní jeho životopisu som si viackrát všimol ako tento charizmatický muž vedel nájsť rovnováhu medi správnou dávkou odvahy a asertivity a medzi pokorným správaním

Očividne nemal namierené stať sa hrdinom mainstreamu a klasických formátov a snímok, (keďže mal monštrózne svaly a telo, ktoré sa na tú dobu veľmi nehodilo do filmov)

„Mal som pokoru napredovať postupne, no tiež aj planúcu odvahu nepočúvať celú tú armádu neprajníkov, závistlivcov a hejterov, ktorí ma chceli len dať dole, pretože mi závideli.“ 

Arnold Schwarzenegger, 2001 

Namiesto toho sa Arnold rozhodol, že obnoví trend filmov, kde by sa do popredia dostávala krása a sila vyšportovaného mužského tela.

Presne tá krása tela, ktorá bola tak populárna a obľúbená v 50. a 60. rokoch.

Potreboval vedieť kedy nabrať riadnu dávku odvahy a ukázať druhým, že aj jeho telo a jeho štýl má nielen jasné pevné miesto na striebornom plátne ale dokonca má na celosvetový úspech.

Ako si môžete pozrieť vo videu pod článkom, prišiel prvý úspech ‘Barbar Conan’, za ktorý si Arnold vyslúžil celosvetové uznanie. Arnold Schwarzenegger, uspech Švarzeneger, ako uspieť, princípy úspechu

Potom prišli ďalšie a ďalšie trháky a Arnoldovi sa vyplatilo mať tzv. pokornú odvahu.

Mnoho hercov trpko a kruto zaplatilo za to, že ich pohltila pýcha, namyslenosť a spupnosť.

Pretože neostali pokorní.

To však našťastie nebol prípad velikána na poli úspechu, charizmatického borca a úspešného muža – Arnolda Schwarzeneggra.

 5. „Hľadal som svoje uplatnenie a našiel som ho“

Málokto vie, že Arnold Schwarzenegger skúšal pred kulturistikou viacero oblastí a športov.

Až v kulturistike sa presadil a zistil, že v nej má obrovské predispozície a potenciál. Preto sa jej začal venovať ale nie amatérskym spôsobom. Rozbehol to naplno a dosiahol úctyhodné výsledky.

Pre mňa z tohto plynie vzácne ponaučenie: „Potrebujem nájsť oblasť, v ktorej budem nadpriemer.“

V mojom okolí je veľa ľudí, ktorí si myslia, že majú na MLM a pritom nemajú (a neuvedomujú si to). Takisto poznám chalan, ktorý chce byť hovorca, no v oblasti rétoriky a komunikácie dávno dosiahol svoj limit.

Keď nemáte na danú oblasť vlohy a predispozície, tak vám nepomôže ani najlepší motivátor, seminár či mentor.

Ja som zistil, že mám veľký potenciál v oblasti online marketingu a rečníctva a preto to sú 2 z oblastí, ktorým sa naplno venujem.

Mám pre vás jednu (drzú) otázku – „Kde beriete tú istotu, že oblasť, ktorej sa venujete je zároveň tá, pre ktorú máte predispozície a potenciál?“

Doterajšie nadpriemerné výsledky a úspechy? Názory skúsených podnikateľov a mentorov z oblasti?

Alebo len váš subjektívny názor a pocit?

Vždy si nájdite nezaujatý názor skúseného človeka, ktorý vám vie dať poctivú a úprimnú spätnú väzbu k vášmu potenciálu.

Ušetríte si takto veľa možných sklamaní, času a peňazí.

6. „Keď išlo o veľa, tak som makal ako blázon.“

Arnold Schwarzenegger bol (a je) známy tým, že vždy dával zo seba maximum. Makal ako blázon.

Keď sa pripravoval na súťaž Mr. Olympia, keď natáčal Terminátora, keď kandidoval za guvernéra Kalifornie.

Je to jedno z jeho zlatých pravidiel – „Work your butt off!“ a pri viacerých motivačných akciách a príležitostiach toto pravidlo spomína.

V jednom rozhovore prezradil: „Určite nikdy nechcete zlyhať len z dôvodu, že ste sa málo snažili. To je ten najsmutnejší dôvod zlyhania.“

Ako vzor je pre Arnolda Mohammed Ali, ktorý keď sa ho raz pýtali koľko klikov urobí, tak odpovedal: „Ja to začínam počítať až keď to začína bolieť, pretože vtedy sa to naozaj začína rátať.“

Pracujte tak, až vás to začne bolieť.

Pretože len tak si poistíte svoj úspech a stanete sa vďaka tomu príťažlivý a charizmatický.

Bez bolesti nie je osobný rast a rozvoj.

Potrebujete si zažiť rozšírenie zóny komfortu, ktoré je vždy nevyhnutne spojené s bolesťou – ale nevyhnutnou a svojím spôsobom aj príjemnou bolesťou.

Keď sa zabávate, ste na párty, vyvádzate… niekto tam vonku študuje, tvrdo pracuje a napreduje.

Niekto z vašej oblasti víťazí a zlepšuje sa. To si pamätajte.

Keď ste s tým v pohode, tak zabudnite na toto pravidlo a upadnete do priemeru.

Ale keď chcete byť TOP, tak bez tvrdej práce (hlavne v začiatkoch) sa nezaobídete.

 

7. Keď som dosiahol úspechy, tak ma vždy motivovali vrátiť veľa spoločnosti

Podľa mňa tým najdôležitejším pravidlom k úspechu je stále byť motivovaný altruizmom a filantropiou.

Neustále chcieť pomáhať spoločnosti a posúvať krajinu a ľudstvo na vyššie úrovne.

Týmto sa stal Arnold známym, pretože vo viacerých rozhovoroch uviedol ako veľmi ho napĺňa pomáhať postihnutým chlapcom v posilovni alebo sprevádzkovať novú nemocnicu či školu v rozvojovej krajine.

Vedeli ste o tom, že Arnold celý svoj plat guvernéra Kalifornie (175 tisíc dolárov ročne) každý rok venoval na charitu? (zdroj: www.looktothestars.org ) Priepieva na rôzne charitatívne akcie a sociálne či lekárske nadácie (proti globálnemu otepľovaniu, liečenie Parkinsonovej choroby či nadácia detí postihnutých AIDS)

Čím úspešnejší a bohatší sa na svojej ceste stanete, tým väčšou povinnosťou je pre vás podeliť sa o svoj úspech s ľuďmi,  ktorí nemali to šťastie.

Pre mňa osobne je obrovskou motiváciou pomáhať centrám pre týrané matky, útulkom zvierat, bezdomovcom, drogovo závislým, chorým deťom…

Toto je niečo, čo ma raz bude veľmi napĺňať a je to niečo čím môžeme spoločne vytvoriť veľa dobra pre tento svet.

Verím, že vás takéto niečo inšpiruje a zaumienite si, že aj vy budete raz takto pomáhať.

„Akúkoľvek cestu si v živote zvolíte, vždy si musíte nájsť čas a prostriedky vrátiť niečo spoločnosti späť, niečo hodnotné pre vaše mesto či krajinu.“

Arnold Schwarzenegger – 15.máj 2009

University of Southern California

 

Zdieľajte tento článok pre svojich známych na sociálnych sieťach. Arnold a ja vám budeme neskonale vďačný.

 

online podnikateľ, medzinárodný rečník, milovník osobného rozvoja a autor transformačných online videokurzov. Pravidelne prinášam populárne články a videá pre každého, kto nachádza vášeň a naplnenie v poctivej práci na sebe. "Nemôžeš naháňať úspech. Úspech vieš k sebe jedine pritiahnuť tým, že sa staneš príťažlivým osobnosťou." Jim Rohn

VIDEO zdarma odhaľuje ako byť silná, presvedčivá značka a bez námahy priťahovať klientov, mentorov a biznis partnerov 

naučte sa pokročilé princípy budovania presvedčivej Digitálnej Charizmy

Komentáre
  1. Alena Čajkovská píše:

    zaujímavý článok. páči sa mi hlavne ten posledný bod a tvoja úprimnosť ako chceš pomáhať ľuďom. prajem veľa úspechov a entuziazmu v písaní článkov.

  2. Boris píše:

    skvelá motivácia! ďakujem veľmi pekne, článok som zdieľal. máš aj nejaké ebooky, Silvio ?

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.