Najlepšie Tipy ako zaujať, ovládnuť strach a mať vyššiu charizmu

Peter Sasín semináre, ako prekonať strachNedávno som bol pozvaný moderovať seminár motivačného spíkra a NLP trénera Petra Sasína. Téma seminára bola: „Ako ovládnuť strach a dosiahnuť emočnú slobodu.“ Okrem iného sa Peter Sasín podelil o cenné tipy na tému ako zaujať, prekonať obmedzujúce presvedčenia a mať vyššiu charizmu.

V tomto článku vám prinášam sumár mojich AHA momentov a poznámok k téme charizma, sebavedomie a prekonanie strachov.

Zákon Charizmy

Okamih, keď som si robil horlivo poznámky bola časť, kedy Peter Sasín hovoril o zákone charizmy.

Jedinec s vyššou charizmou dokáže autenticky zapôsobiť a získať si jedinca so slabšou charizmou.

Bez rozprávania.

Bez pohybu.

Len vyžarovaním, očným kontaktom a prítomnosťou.

Hneď mi prišla na um myšlienka od famózneho Johna Maxwella, ktorý vo svojom bestselleri „21 zákonov vodcovstva“ hovorí o zákone rešpektu.

Tu je úryvok z knihy: „Ľudia nenasledujú druhých náhodou. Nasledujú jednotlivcov, ktorých vedenie rešpektujú. Lídri s vodcovskými schopnosťami na úrovni 7 (1- nič moc, 10 – top) nehľadajú a nenasleduju lídrov na úrovni 4. Preto spoĽahlivým meradlom vášho vplyvu a líderstva je úroveň líderských schopností ľudí, ktorí vás nasledujú.“

To isté platí aj pre charizmu. Keď je tvoja charizma na úrovni 3, tak človek na úrovni 8 ťa nebude nasledovať, práve naopak, ty budeš mať tendenciu nasledovať jeho.

Odpoveď na otázku ako zaujať nájdeš v mojom bezplatnom eBooku, ktorý si teraz zadarmo stiahni:

Opäť pripomínam, že do autentického rozvoja charizmy sa pusti zároveň s prácou na svojom charaktere, pretože charakter je dôležitejší ako charizma.

Odstránenie Strachu z hadov

Od malička som sa bál hadov. Na seminári som sa naučil ako sa prekonať, vyhecovať a za pár sekúnd sa zbaviť tejto fóbie, až som sa pristihol ako som sa rozbehol k obrovskému žltému hadovi a dotkol som sa ho…

Čo dotkol…

Prekonať strach, ako prekonať strach, ako byť sexi, ako mať sebavedomie, ako zaujať ?Dal som si ho na krk ako pravý blázon… Mám aj peknú fotku ako pamiatku na prekonanie svojho strachu.

Prekonaním svojho strachu ukážeš ľuďom vo svojom okolí, že majú na to aj oni. Nájdením odvahy si zvýšiš sebavedomie, nadhľad a posilníš svoju charizmu.

Čo je tvoj had ? Z čoho máš strach už len keď si na to pomyslíš ?

Predstav si, akú krásnu fotku si spravíš ty v deň, keď porazíš svoj strach.

Kvalitný Humor ako zložka Charizmy

Na seminár som tiež išiel s tým, že to bude pre mňa aj vzdelávačka na tému: ako rozosmiať ľudí nenúteným a kvalitným humorom.

Opäť som si potvrdil, že špičkový rečník úplne automaticky dokáže druhých rozosmiať. Peter Sasín použil vedome/nevedome viacero istých a funkčných techník humoru, ktoré naozaj vyšli na 100 %. Tu je niekoľko vtipných hlášok  z jeho seminára:

 

„Poznám ľudí, ktorí si sami spievajú v sprche, čím ohrozujú životy seba i druhých.“

„Niektorí ľudia majú pri strachu zimomriavky a iní majú teplohavky…“

„Ľudia sa červenajú od trémy, náš had sa žltí od trémy…“

„Verte tomu, že náš Aladár (živý had) má tiež strach z vystupovania pred ľuďmi…“

 

Humorom sa podarilo Petrovi získať si publikum, odovzdať svoje myšlienky s vyššou mierou ich prijatia a tiež to u ľudí spôsobilo, že neprišli len na vzdelávací seminár.

Humorom spoľahlivo zvýšiš svoju charizmu, pretože prirodzený, nenútený humor poľudštuje, spája a vytvára sympatie. Humor je sociálne lepidlo, spája ľudí a ja som mal viackrát počas seminára pocit, že mám s niektorými ľuďmi v sále bližší vzťah. Spoločný smiech a zdieľaná radosť prekrásne spája. Tu je zopár ukážok dobrých vtipov.

(Mimochodom, pripravujem na tému Humor bezplatný online tréning a buď si istý, že to budú pecky.)

Ako zaujať druhých ?

Peter Sasín ma naučil jednu úžasnú vec: Zaujať druhých je jednoduché. Pozor – jednoduché, nie ľahké!

Zaujať druhých dokážem svojím životným príbehom, skúsenosťami, humorom a hlavne:

Druhých zaujmem, keď im ukážem, aby v sebe videli omnoho viac.

Ďalej som sa od tohto charizmatického trénera a spíkra naučil ako úžasne dôležité a šarmantné je byť pred ľuďmi pohotový, ľudský a vtipný. Samozrejme, tieto osobnostné kvality sa nedajú naučiť po jednom článku alebo celodennom seminári.

Určite preto ďalej na sebe pracujte na svojej charizme, sebavedomí a príťažlivosti.

 

 

online podnikateľ, medzinárodný rečník, milovník osobného rozvoja a autor transformačných online videokurzov. Pravidelne prinášam populárne články a videá pre každého, kto nachádza vášeň a naplnenie v poctivej práci na sebe. "Nemôžeš naháňať úspech. Úspech vieš k sebe jedine pritiahnuť tým, že sa staneš príťažlivým osobnosťou." Jim Rohn

VIDEO zdarma odhaľuje ako byť silná, presvedčivá značka a bez námahy priťahovať klientov, mentorov a biznis partnerov 

naučte sa pokročilé princípy budovania presvedčivej Digitálnej Charizmy

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.