Prečo úspešní ľudia NERIEŠIA neúspešných priateľov? Ako byť úspešný?

úspešní neúspešní ľudia, úspechVšetci chceme byť úspešní a mať vo svojom okolí veľa úspešných ľudí. Otázku ako byť úspešný si totiž denne kladú stovky tisíc Slovákov.

Všetci chceme byť úspešní, šťastní, a tiež aj to, aby sme boli vo svojom obore považovaní za vplyvných ľudí. Som si istý, že ste predtým už zaručene počuli o týchto kľúčoch k úspechu , ako: plánovanie, pracovitosť, vytrvalosť, atď.

 

Kľúčový faktor úspechu

No dnes sa pozrieme na jeden faktor, ktorý bude pre váš osobný úspech pravdepodobne ten prelomový: 

Sú ľudia, ktorými sa obklopujete.

“Ste priemerom piatich ľudí, s ktorými trávite najviac svojho času.” – Jim Rohn.

Chcete byť úžasný?

Tak sa obklopte úžasnými ľuďmi. Vylučovací zoznam priateľov.

Jeden môj dobrý kamarát mi raz povedal o mužovi, ktorý sa z otrhaného vandráka zmenil v boháča.

ako byť úspešný, rozdiely úspešní neuspešní, princípy úspechu Tento muž žil od výplaty k výplate a rozhodol sa, že takto žiť už ďalej nechce.  Tento chudák sa porozhliadol po svojich priateľoch a všimol si, že jednému z nich, takému ktorý nebol obzvlášť chytrí, alebo nadanejší sa zrazu  začalo dariť a zbohatol.

Jedna odpoveď zmenila všetko

Tohto muža sa spýtal, že ako sa dopracoval k takémuto bohatstvu, a ako sa z neho mohol stať milionár. Odpoveď bohatého muža bola jednoduchá: “Buď v správnej spoločnosti.” Tento muž si zobral túto radu k srdcu. Rýchlo si všimol, že všetci jeho ostatní priatelia, ktorých mal neznášali namáhavú prácu a nemali žiadnu chuť zlepšiť sa.

Takže si hľadal nových priateľov a chodil na kongresy a semináre, aby sa tak stretol s ľuďmi, ktorí to v živote niekam dotiahli. Po tom, čo úplne zmenil ľudí vo svojom okolí, vo svojich kontaktoch, sa rozhodol, že si spraví zoznam.

Tento zoznam bol jednoduchý.

Mal v ňom stĺpec pre ľudí, ktorí jeho život posunú dopredu a druhý stĺpec pre ľudí, ktorí ho stiahnu ku dnu.

Ak ho niekto dokázal posunúť dopredu, tak v blízkosti takýchto ľudí strávil toľko času koľko to bolo len možné. Ak ho niekto mohol stiahnuť ku dnu, tak v blízkosti týchto ľudí netrávil nikdy viac než 5 minút. 

Tento človek sa držal tohto “ vylučovacieho ” zoznamu a vďaka tomuto sa do troch rokov dokázal stať milionárom.

Nikto to nespraví sám, pravidlo piatich minút sa môže zdať trochu extrémne, no do života nám ponúka dôležitú lekciu: ak sa obklopíte ľuďmi, ktorí myslia pozitívne, a ktorí vás posunú vpred, tak vám nič nestojí v ceste. V našej spoločnosti existuje ideál o človekovi “samoukovi” – človekovi, ktorý je schopný dosiahnuť úspech prostredníctvom vlastnej snahy.

Teraz si to nevyložte zle, ale úspech si vyžaduje obrovské množstvo odhodlanosti a pevnej vôle.

Avšak úspech taktiež závisí na schopnosti spájať sa s ľuďmi, ktorí to už dokázali. Kedysi žil muž, ktorý sa volal Ernest Hemingway. Ak neviete, kto to bol, tak to bol jeden z najlepších amerických spisovateľov všetkých čias.

4 techniky na TCH (FINAL verzia)

Úspešní kultivujú vzťahy s inými úspešnými!

Dokonca ani taký veľký spisovateľ ako Hemingway neuspel bez pomoci druhých.

Pracoval v novinách, kde mu jeho šéf – spisovateľ Sherwood Anderson pomohol a uverejnil mu jeho prvý román.

Hemingway potom nadviazal kontakt s ďalšími neznámymi spisovateľmi, ako F. Scott Fitzgerald, Virginia Woolf, a James Joyce.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hemingwayJeho veľká komunita skvelých spisovateľov mu pomohla ovplyvniť štýl jeho písania, spravila ho úspešným, pomkla mu ku každodennému písaniu a tak sa stal jedným z najväčších autorov svojej generácie.

Hemingway je skvelý a presvedčivý dôkaz toho, že talent ešte sám o sebe neznamená úspech. Je náročné udržovať si prísny rozvrh, aby ste si tak vycibrili svoje zručnosti, alebo aby ste sa zdokonaľovali ak okolo seba nemáte ľudí, ktorí majú podobné záujmy ako vy.

Vaša sieť vašich piatich kľúčových ľudí určí spôsob akým myslíte, akým jednáte a akým pristupujete k vašim životným cieľom.

Tri skupiny ľudí

Môj učiteľ mi raz povedal, že je jedno koľko blízkych priateľov mám vo svojej sieti kontaktov, ak chcem byť naozaj dobrý, tak musím mať vo svojom živote za každú cenu vždy troch hlavných ľudí: 

  1. Osobu, ktorá je odo mňa staršia a úspešnejšia ako ja, aby som sa od nej mohol učiť.
  2. Osobu, ktorá je na rovnakej úrovni ako ja, s ktorou si môžem vymieňať spoločné nápady.
  3. Osobu, ktorá je „podo“ mnou, ktorú učím a ktorá mi dáva energiu.

Výrazná historická postava, ktorá zosobňovala tento princíp bol Aristoteles. Aristoteles vedel ako byť úspešný a bol jedným z najväčších mysliteľov, ktorí kedy poctili túto nádhernú Zem svojou existenciou, no bolo to tak len vďaka tomu, lebo sa neustále zaoberal novými výzvami a pracoval na tom aby zdokonalil svoj talent.

V “Akadémii” si svoje poznatky/nápady vymieňal s ďalšími gréckymi filozofmi, učil sa od svojho učiteľa Platóna a sám učil mladého chlapca menom Alexander…, ktorý sa neskôr stal “Alexandrom Veľkým.”

Každá významná osoba, bola, je a bude úspešná vďaka okruhu ľudí, ktorých si okolo seba uchováva. Urobia na človeka dojem, a to vďaka úspešnej sieti šikovných rovesníkov, ktorí poskytujú jednak inšpiráciu, ako aj zdravú konkurenciu.

Ak chcete byť výnimočný, tak sa musíte neustále snažiť obklopovať výnimočnými ľuďmi. Takže sa zamyslite nad svojimi cieľmi a skúste sa okolo seba porozhliadnuť. Potrebujete si napísať, alebo vytvoriť “vylučovací” zoznam? Máte okolo seba taký druh ľudí, ktorí vás dovedú k životu vašich snov? “

Nepridávajte sa ku komunite, ktorá na seba (a druhých) nemá nároky.

Záver: Ako byť úspešný? Majte nároky na ľudí vo vašom okolí

Choďte tam, kde sú na vás vysoké očakávania a požiadavky.” – Jim Rohn.

Snažte sa byť lepší. Snažte sa byť niečím viac. Snažte sa byť úžasný a budete úžasný!

Zdroj: addicted2success.com

4 techniky na TCH (FINAL verzia)

online podnikateľ, medzinárodný rečník, milovník osobného rozvoja a autor transformačných online videokurzov. Pravidelne prinášam populárne články a videá pre každého, kto nachádza vášeň a naplnenie v poctivej práci na sebe. "Nemôžeš naháňať úspech. Úspech vieš k sebe jedine pritiahnuť tým, že sa staneš príťažlivým osobnosťou." Jim Rohn

VIDEO zdarma odhaľuje ako byť silná, presvedčivá značka a bez námahy priťahovať klientov, mentorov a biznis partnerov 

naučte sa pokročilé princípy budovania presvedčivej Digitálnej Charizmy

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.