5 konkrétnych tipov ako žiť v prítomnosti

Nelson Mandela bol majstrom umenia ako žiť v prítomnosti

Žiť v prítomnosti je to najlepšie čo môžem urobiť.

Pretože to je to jediné čo v skutočnosti existuje. Prítomnosť.

Charizmatickí ľudia si toto veľmi dobre uvedomujú a v ich prítomnosti si naozaj uvedomujete, že sa vám venujú, je ťažké ich vyrušiť a nie sú roztržití.

Keď sa výrazne zlepšíte v umení zotrvávania v prítomnosti, tak sa budete vedieť omnoho lepšie koncentrovať, budete vyrovnanejší a vďačnejší a pozitívne to ocení aj opačné pohlavie

Ako žiť v prítomnosti v dnešnej dobe ?

Ako sa v dnešnej hektickej dobe plnej cieľov, záväzkov a minulých zlyhaní dopracovať k plnému prežívaniu prítomnosti ?

V dnešnej dobe môže byť veľmi náročné uvedomiť si, že jediné čo existuje je prítomný okamih. Dnes je väčšina ľudí programovaná na neustále vyrušovania, multitasking, sociálne siete a rôzne komunikačné kanály.

Viem, že sa mi niekedy stane, že sa v pondelok ráno zobudím a pýtam sa samého seba: „Kam sa dokelu podel môj víkend?“ alebo: „Ten deň dnes ale riadne rýchlo ubehol.“ Časom som prišiel na to, že si zato to môžem sám. Buď som bol príliš nesústredený alebo roztržitý alebo som dovolil, aby som myslel na budúce príjemné sny či túžby. Tak či tak som si neužíval ten daný deň a potom som sa čudoval, že tak rýchlo ubehol.

Dostávame iba jeden život. Niektorí dostanú lepší život ako ostatní. Iní dostanú viac rokov.

Veľmi málo ľudí však nájde cesty ako mať šťastný každý jeden deň.

Ale je to možné!

 produktivita

5 techník ako sa môžete stať centrom svojho vesmíru a žiť plne v prítomnosti

 

1. Pripomínajte si, že jedného dňa pominiete

Ako žiť v prítomnosti, ako byť príťažlivý, ako mať šťastie

Toto môže byť niekedy veľmi ťažké najmä kvôli egu. Uvedomiť si, že nie som nesmrteľný, že jedného dňa nadíde posledná strana môjho životopisu – to mi v minulosti viackrát pomohlo byť sústredenejší a koncentrovanejší. Vždy, keď si na to spomeniem, tak si uvedomím a pripomeniem to, na čom skutočne záleží – rodina, priatelia, hodnoty, vzťahy, pomoc druhým, dobrodružný život, vytváranie trvalých hodnôt.

2. Strávte denne 5 minút úplne osamote

Toto je pre mňa tá najlepšia technika akú som za posledné roky do môjho života zaviedol. Denne trávim 5 minút úplne osamote bez rušivých vplyvov a s vypnutým telefónom. Často krát je to dlhšie. Nemyslím na to, čo potrebujem dokončiť ani na to, čo sa mi nepodarilo/podarilo. Buď som v parku alebo na balkóne alebo niekde mimo mesta.

P.S. Čím viac prírody, tým lepšie.

3. Spomeňte si na všetky vnemy za uplynulý deň

Toto som robil roky. Večer po celom dni som si ľahol do postele a  spomenul som si, čo všetko som za ten deň cítil. Čo som počul, čo som ochutnal, ovoňal, uvidel. Teraz nečakám až na večer, keď idem do postele. Robím to vždy, keď zažijem niečo výnimočné. Táto technika mi pomohla mať bystrejšie zmysly a omnoho viac si vážiť bežné, malé veci/zážitky.

4. Urobte denne niečo náhodné

Náhoda je skvelá vec. Inými slovami – spontánnosť v plnej nahote. Narúša to skostnatené zaužívané a roky používané vzorce myslenia a správania. Pomáha to užívať si okamih. Odfoťte sa s frajerkou nečakane . Urobte selfie na totálne bežnom mieste kde ste denne. Dajte si nočnú prechádzku. Ochutnajte niečo, čo vám až tak nechutí a vážte si aj to. Z času na čas sa správajte ako dieťa. Nadmerná rutina je nepriateľ užívania si prítomnosti. Preto v rámci pripomínania si a užívania si prítomnosti urobte denne niečo náhodné.

Naučte sa ako žiť v prítomnosti

Naučte sa ako žiť v prítomnosti

5. Pripomínajte si, že minulé udalosti neexistujú

Minulosť existuje len vo vašej mysli. Všetky tie zážitky, ktoré si vyčítate v skutočnosti neexistujú. Iba vo vašej mysli. Neexistuje možnosť ich napraviť a akékoľvek výčitky alebo zbožné priania typu: „Bože, keby som to vtedy urobil inak!“ sú kontraproduktívne a oberajú vás o energiu a focus.

Takisto v prípade, že sa vám niečo skvelé v minulosti podarilo, nepodľahnite nadmernému a častému fantazírovaniu o minulosti. Z vlastnej skúsenosti viem, že ma to oberá o sústredenosť na prítomnosť.

Rezervujte si čas a aplikujte tieto jednoduché techniky v praxi. Nech sa stanú vašimi produktívnymi a užitočnými zvykmi.

Začnite už teraz žiť naplno v prítomnosti a zvýšite si svoju charizmu.

Napíšte mi do komentárov ako sa vám darí žiť v prítomnosti.

Ozaj, v platenom kurze Tajomstvá Charizmy sa venujem aj súvisu medzi žitím v prítomnosti, zvýšenou kreativitou a úplným flow.

Rozvíjajte svoju charizmu v mojom bezplatnom online kurze. Kurz je zatiaľ ZDARMA:

produktivita

 

online podnikateľ, medzinárodný rečník, milovník osobného rozvoja a autor transformačných online videokurzov. Pravidelne prinášam populárne články a videá pre každého, kto nachádza vášeň a naplnenie v poctivej práci na sebe. "Nemôžeš naháňať úspech. Úspech vieš k sebe jedine pritiahnuť tým, že sa staneš príťažlivým osobnosťou." Jim Rohn

VIDEO zdarma odhaľuje ako byť silná, presvedčivá značka a bez námahy priťahovať klientov, mentorov a biznis partnerov 

naučte sa pokročilé princípy budovania presvedčivej Digitálnej Charizmy

Komentáre
  1. Zlatica píše:

    Prave to,ze sa mi to nedari.Mam skor dojem,ze je pritomny strach,ze to alebotamto nestihnem.Tvori sa stres!To co je v tych bodoch,uz davno robim.

  2. Viktoria píše:

    Keby som tak mala tento článok, tieto rady, každý jeden deň pred sebou. Videla ich a vnímala každý krát ako teraz v tejto prítomnosti. Škoda, že často múdre slová okolo nás iba len tak preletia a nedokážeme ich pevne uchopiť do rúk. Ľudia sa často pozerajú späť, za chybami, ktoré spravili, pretože majú strach. Strach z vecí, ktoré nedokážu zmeniť, ale aj z vecí, ktoré sa stať môžu. Pozerajú sa na všetko v strachu, ktorý bráni pochopiť, že v živote nám bude vždy najcennejšia iba prítomnosť. A aj keď v prítomnosti neraz zlyháme, príde nová, lepšia, na ktorú sa môžme pozrieť už s iným pohľadom.
    Keby tak slová, ktoré v sebe držím navždy stali sa slovami pre moje činy večnými. Som mladá, a cit, myšlienky, ktoré v sebe držím, verím, že raz nájdu si tú cestu prejaviť sa konečne ráznym spôsobom. Rada však snívam, rada si predstavujem, rada nad vecami veľmi dlho premýšľam, až mi to je občas celkom aj na škodu. Prítomnosť mi vie unikať pod rukami neskutočne rýchlo, pri čom si nestíham uvedomovať nie vždy a tak úplne jej čaro okamihov, ktoré vedia byť tak krásne. Našťastie som si však toto písanie, v tejto prítomnosti veľmi užila. Krásny článok, ďakujem

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.